تبلیغات
242 روح الله، امـــام عشــــق - اجازه نامه *
 
روح الله، امـــام عشــــق
                                                        
درباره وبلاگ
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

پنجشنبه 13 مهر 1391 :: نویسنده : زهرا
جلد 1 - صفحات 73 و 74

صفحه 73 - زمان : ۱۴ بهمن ۱۳۴۰ / ۲۷ شعبان ۱۳۸۱ - مکان : قم - موضوع : اجازه در امور حسبیه و شرعیه

مخاطب : محقق قمی، حسینبسم الله الرحمن الرحیم

الحمدللَّه رب العالمین، و الصلوة و السلام علی محمد و آله الطاهرین، و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین.
و بعد، جناب مستطاب عمادالاعلام و ثقة الاسلام آقای آقا میرزا حسین محقق قمی - دامت افاضاته - که مدتها عمر شریف را صرف در تحصیل علوم شرعیه نموده‌اند و بحمدالله به کمالات علمیه و عملیه نایل شده‌اند و به صلاح و سداد و وثاقت موصوف می‌باشند، از قِبَل حقیر مجازند در تصدی امور حسبیه و شرعیه که در عصر غیبت ولی امر - عجل الله تعالی فرجه الشریف - از مختصات فقیه جامع الشرایط است «فله التصدی لما ذکر مع مراعاة الاحتیاط»؛ و نیز جناب ایشان مجازند در اخذ سهم مبارک امام - علیه السلام - و صرف آن در اعاشه خودشان به نحو اقتصاد مادامی که اشتغال به تحصیل یا ترویج دارند، و ایصال بقیه را نزد حقیر برای صرف در حوزه مقدسه علمیه.
«و اوصیه - ایّده الله تعالی - بما اوصی به السلف الصالح من ملازمة التقوی و التجنب عن الهوی و التمسک بعروة الاحتیاط فی الدین و الدنیا؛ و ارجو منه ان لا ینسانی من صالح دعواته»؛ و السلام علیه و علی اخواننا المؤمنین و رحمة الله و برکاته.
به تاریخ ۲۷ شهر شعبان المعظم ۱۳۸۱
روح الله الموسوی الخمینیصفحه 74 - زمان : ۱۳۴۰ هجری شمسی / ۱۳۸۱ هجری قمری - مکان : قم - مخاطب :مهدوی همدانی، عبدالحسین -

موضوع : اجازه در امور حسبیه و شرعیه

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدللَّه رب العالمین، و الصلوة و السلام علی خیر خلقه محمد و آله الطاهرین. و بعد، جناب مستطاب عمادالاعلام مروّج الاحکام آقای آقا شیخ عبدالحسین مهدوی همدانی - دامت تأییداته - از طرف حقیر مجاز و مأذون می‌باشند در اخذ مظالم عباد و مجهول المالک و زکوات و صرف آنها در موارد مقرره شرعیه؛ و نیز مجازند در نقل اخبار و آثار ائمه اطهار از کتب معتبره متداوله بین علمای امامیه - رضوان الله تعالی علیهم؛ و نیز مجازند در اخذ و دستگردان نمودن سهم مبارک امام - علیه السلام - و صرف در تتمیم معاش اقتصادی خودشان در صورت احتیاج، و زاید بر آن را جهت حفظ حوزه علمیه به حقیر برسانند. «و اوصیه - ایّده الله تعالی - بملازمة التقوی و مراعاة کمال الاحتیاط فی کل الحالات فانه سبیل النجاة و المرجوّ ان لا ینسانی من صالح الدعوات فی مظانّ الاجابة کما لا انساه ان شاء الله»؛ و السلام علیه و علی اخواننا المؤمنین و رحمة الله و برکاته. غره شهر ذی حجة الحرام ۱۳۸۰. محمدرضا الموسوی الگلپایگانی‌]
بسمه تعالی
به همان گونه که مرقوم داشته‌اند از طرف اینجانب نیز مجاز می‌باشند. ان شاء الله موفق باشند.
روح الله الموسوی الخمینینوع مطلب : صحیفه خوانی صفحه به صفحه، 
برچسب ها :


 
   
// setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);